Iki 1945 m. išeisti leidiniai

Archeologinių tyrimų publikacijos – viena iš pagrindinių archeologinių šaltinių rūšių, prieinamų mokslininkams ir visuomenei. Iki šiol aktualumo nepraranda XIX a. pr. - XX a. pr. publikuoti archeologinių objektų tyrimų rezultatai, jų planinė medžiaga, rastų daiktų piešiniai ir fotografijos.

2006 metais suplanuota įskaitmeninti 10000 (dešimt tūkst.) lapų tokių iki šiol aktualumo nepraradusių monografijų bei straipsnių (išleistų iki 1945 m.), susijusių su archeologiniais tyrimais Lietuvoje.

Nors tais metais dėl ypatingai ilgai užtrukusių įrangos (kompiuterių, skenerių) pirkimo procedūrų bei techninių ir organizacinių nesklandumų (tais metais pradėtas renovuoti Istorijos fakultetas bei Vilniaus universiteto biblioteka) planuotų darbų nepavyko galutinai užbaigti, tačiau šiuo metu planuotas kiekis nuskenuotas. Pagrindines publikacijas .pdf formate galima parsisiųsti iš Lietuvos Archeologijos draugijos internetinės svetainės.

Visų projekto ARCHEOLITAS metu nuskenuotų publikacijų sąrašas (koreguojamas).